SeniorTaxi

Adresa:

Palackého nám. 13 (budova rosické radnice)

665 01 Rosice u Brna

 

Úřední hodiny

Pondělí 8:00 - 11:30 12:30 - 17:00
Středa 8:00 - 11:30 12:30 - 17:00

 

Agendu SeniorTaxi vyřizuje

Lenka Mecerodová

Renata Pexová

 

Informace o SeniorTaxi

Pro snazší pohyb rosických seniorů město provozuje projekt SeniorTaxi. Uživateli této služby se mohou stát pouze senioři nad 65 let věku, anebo držitelé průkazu ZTP či ZTP/P s trvalým bydlištěm v Rosicích.

Pro využítí služby je nutné se zaregistrovat na sekretariátu starosty (kontakty výše) a nechat si zdarma vystavit průkazku opravňující k užívání této služby. Registrační formulář je možné stáhnout a předem vyplnit na odkazu níže.

Služba je dostupná v pracovních dnech v době od 7 do 15 hodin na telefonním čísle, které bude uvedeno na vydané průkazce. Po předchozí telefonické objednávce (nejméně den předem) klienta v daný čas vyzvedává viditelně označené vozidlo taxislužby a odváží jej k lékaři, na úřad, na poštu, do lékárny, do banky, anebo do nemocnice v Ivančicích. Cesty pouze za nákupy nebudou možné

Nástupní taxa je 10 Kč za jednu jízdu, tedy 10 Kč TAM, pokud se pojede i zpět, pak 10 Kč i za cestu ZPĚT. Tato cena se vztahuje na každou z přepravovaných osob (např. další osoby zajšťující). Pokud půjde o dopravu do nemocnice v Ivančicích, pak je cena 20 Kč za 1 jízdu. Zbytek nákladů na tuto službu doplácí na základě uzavřené smlouvy s dopravcem město Rosice.

 

Formuláře ke stažení

ikona Žádost o registraci a evidenční karta SeniorTaxi