Odpadové hospodářství

Svoz odpadů

Svoz odpadů probíhá podle aktuálního plánu, který naleznete dole v přílohách ke stažení. Podle surovin se odpad sváží následovně:

  • plasty – úterý a pátek
  • papír – pondělí a čtvrtek
  • sklo – pátek 1x měsíčně

Svoz zajišťuje KTS Ekologie s. r. o. V případě dotazů se na společnost můžete obracet přímo prostřednictvím bezplatné telefonní linky 800 888 944 (všední dny mezi 6.00-16.00)

 

Sběrné středisko odpadů Rosice

Veškerý odpad, který nelze vytřídit na běžných stanovištích s tříděným odpadem, prosíme odvážejte do sběrného střediska odpadů. Jde například o staré spotřebiče, elektroodpad, vyřazený nábytek, apod. Provozovatelem jsou Rosické technické služby.

Kontakty:

U Pálenice 1469, Rosice

Úterý až sobota:  9:00–17:00

Pondělí, neděle a státní svátky: ZAVŘENO

Tel. č.: 724 566 745

 

Kompostéry zdarma

Město zdarma zapůjčuje kompostéry. Své žádosti můžete směřovat na Denisu Hanákovou. Zájemci budou informováni o termínu distribuce a způsobu odběru.

 

Re-use koutek

V rámci sběrného dvora funguje v podobě bazaru použitelných věcí re-use koutek. Předměty, které mohou dále posloužit, nekončí jako odpad a prodávájí se za symbolické ceny. Výtěžek putuje na veřejnou sbírku, ze které se financuje obnova zeleně ve městě.

Informace o transparentním účtu veřejné sbírky na obnovu městské zeleně a stav jeho zůstatku naleznete zde. Na obnovu zeleně navíc můžete přispět přímo! Stačí, když ve své aplikaci mobilního bankovnictví zadáte QR kód níže a zadáte částku. Předem vám děkujeme! 

QR účet

 

Dokumenty ke stažení:

ikona Svoz odpadů podle data a ulic

ikona Kalendář svozu odpadu pro rok 2022

ikona Co patří do barevných kontejnerů, popelnic a co na sběrný dvůr

ikona Jak třídit odpad

KAM DÁL?

MĚSTO