Aktuality

Zveřejněno 13. 10. 2022

Rosice zvítězily. Mají nejlepší radniční listy v zemi

Městský zpravodaj Rosa uspěl v soutěži radničních periodik a je nejlepším ve své kategorii.

Porotci soutěže vyzdvihují čistý design Rosy, příkladnou přehlednost a čistotu zpracování. Rosický zpravodaj zvítězil v kategorii měst a obcí od 2 do 10 tisíc obyvatel.

„Rosa v posledních letech prošla kompletní obnovou – zaváděli jsme v ní novou vizuální identitu města, třídili obsah. Ptali se našich občanů, jaké změny by přivítali. Proto nás velice těší, že hned v prvním roce po redesignu Rosa takto boduje,“ uvedla starostka Rosic Andrea Trojanová.

Rosa uspěla v silné konkurenci několika set dalších radničních listů. „Porotci hodnotili necelých 260 dalších periodik. Rosa zvítězila v okresním, krajském i republikovém kole. Ve finále pak porazila zpravodaje Hostivic a Tišnova, když v hodnocení získala 50 bodů z 50 možných,“ říká místostarosta města a člen redakční rady Rosy Lukáš Volánek.

Budoucnost Rosy město vidí především ve kvalitním obsahu. „Ocenění je pro nás motivací a současně závazkem. Stále vidíme prostor, kam Rosu posouvat. V budoucnu se chceme zaměřit na zkvalitnění fotoobsahu a vytvoření nových, čtenářsky atraktivních rubrik,“ popisuje starostka Trojanová.

Pro město jde také o ocenění jeho dlouhodobých snah o zlepšení komunikačních kanálů. „Rosa je jedním z komunikačních kanálů, do jehož obnovy jsme se jako město pustili. Určitě cílíme na úspěch i v soutěžích radničních webů a sociálních sítí, které u nás také prošly kompletní obnovou,“ uvádí místostarosta Volánek.

Soutěž pořádá spolek Kvalikom, který hodnotí kvalitu komunikačních kanálů měst a obcí. Rosa vychází ve zhruba třítisícovém nákladu, a to 11krát ročně. Zdarma ji občanům do schránek distribuuje rosické Kulturní informační centrum. 

Detailní hodnocení rosického zpravodaje naleznete na stránkách spolku Kvalikom zde. Archiv nově obnovených vydání naleznete na webu města přímo tady

Jakub Hnát, tiskový mluvčí města Rosice
hnat@rosice.cz
777 967 348

ZPĚT NA AKTUALITY

KAM DÁL?

MĚSTO