Aktuality

Zveřejněno 7. 8. 2022

Rosice spustily nový web města

Nový web nahrazuje přes deset let staré stránky. Je dalším krokem k modernější komunikaci města s jeho obyvateli.

Úplně nová grafika a pohodlná orientace pro návštěvníky podtrhují celkové pojetí webových stránek. Takový je nový web města, který představili v Rosicích. Ten nahrazuje více než deset let staré webové stránky a je dalším krokem k modernější a čitelnější komunikaci města s jeho obyvateli.

Právě větší důraz na občany a na to, co obvykle na městském webu vyhledávají, je jedním z největších plusů nových stránek města. „Udělali jsme si analýzu obsahu, který na našich stránkách lidé navštěvují nejčastěji, a podle ní pak stavěli nový web. Cílem bylo, aby většina návštěvníků v co nejkratším čase našla to, co hledá, a návštěva webu byla efektivnější. Rozhodně jsme nechtěli jen přetřít starý web novými barvami. Věnovali jsme maximální péči tomu, aby byly stránky užitečné a praktické,“ uvedla starostka města Andrea Trojanová.

Přímo z hlavní strany rosického městského webu se návštěvník dostane k detailním informacím pro nejčastější životní situace, ale také ke kulturním přehledům nebo klíčovým kontaktům. Celá struktura je intuitivní a návštěvníkům ukrátí čas hledání. Mimo mnohem přirozenější struktury dostal web také naprosto novou grafickou podobu. 

Do té se viditelně propsala nová vizuální identita, na které město pracovalo koncem loňského roku. „Chtěli jsme, aby byl web ‚náš‘. Aby bylo jasné, že patří ke komunikaci města a stal se dalším jasně rozpoznatelným pilířem naší komunikace s veřejností,“ řekl místostarosta Lukáš Volánek.

Po sociálních sítích, vizuální identitě a tištěném měsíčníku je web dalším městským komunikačním nástrojem, který v Rosicích prošel úplnou obnovou. „Web běží a my jsme si vědomi toho, že není úplně hotovo. Našim prvořadým cílem je spokojenost návštěvníků webu, proto jsme vytvořili jednoduchý dotazník, jehož prostřednictvím nám mohou občané dávat zpětnou vazbu, hlásit chyby či posílat návrhy na jeho zlepšení,“ popsala Andrea Trojanová. „Samozřejmě nebude možné vyhovět úplně všemu, ale chceme vyřešit co nejvíce možných úskalí, abychom webu prodloužili jeho životnost,“ doplnila Trojanová.

Autorem webu je studio Origine, které jej sestavovalo na míru dle požadavků zadavatele. Rosické webové stránky se tak do značné míry vymykají standardním šablonám obecních a městských webů a poskytují občanům unikátní komunikační službu. 

Jakub Hnát, tiskový mluvčí města Rosice
hnat@rosice.cz
777 967 6348

ZPĚT NA AKTUALITY

KAM DÁL?

MĚSTO