Aktuality

Zveřejněno 1. 6. 2022

Pomozte nám udělat přechody pro děti bezpečnější

Do dalšího školního roku připravujeme projekt, který by měl zvýšit bezpečnost na přechodech při cestě dětí do školy.

V mnoha městech úspěšně fungují projekty asistentů městské policie na přechodech pro chodce – dobrovolníci, většinou z řad seniorů, po proškolení a splnění základních podmínek pomáhají policii s řízením dopravy na přechodech, kudy prochází školáci.

Podobnou akci teď chystáme i u nás v Rosicích. Rádi bychom vytvořili skupinu aktivních dobrovolníků, kteří by ve spolupráci s městskou policií hlídali frekventované přechody a pomohli dětem v ranních hodinách bezpečně přejít. Kromě vyšší bezpečnosti na přechodech pro chodce také věříme, že nám to umožní uvolnit kapacity městské policie na řešení jiné agendy, což celkově přispěje k vyšší bezpečnosti v Rosicích.

Ve městech, kde projekty běží, se těší zájmu seniorů, nicméně náš projekt je otevřený všem plnoletým občanům. Uvítáme každou pomocnou ruku.

Pokud se chcete zapojit a pomoci, ozvěte se na sekretariát starostky města, a to na číslo 546 492 101, nebo na e-mail mecerodova@rosice.cz. Sdělí vám tam vše potřebné včetně dalšího postupu a proškolení, které vás čeká.

Každému, kdo se bude chtít zapojit a pomoci, předem děkujeme.
 
Lukáš Volánek, místostarosta Rosic (text vyšel v červnové Rose 2022)
 

ZPĚT NA AKTUALITY

KAM DÁL?

MĚSTO